kasia Katarzyna Miciuła:

Coach / Coach zdrowia i redukcji stresu / Naturoterapeuta / Trener rozwoju osobistego

Członek Warmińsko-Mazurskiego Cechu Naturoterapeutów

Członek Zespołu ds. Ochrony Zdrowia przy Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego

Zawodowo aktywna od prawie 20 lat, w tym od 10 lat zajmuję się coachingiem i naturoterapią.

Specjalizuję się m.in. w coachingu zdrowia i coachingu antystresowym. Pomagam redukować stres i lepiej radzić sobie z emocjami. Pomagam nauczyć się akceptowania siebie, wyrażania swoich prawdziwych potrzeb i emocji oraz doceniania życia. Prowadzę indywidualne sesje coachingu, które pozwalają spojrzeć na poszczególne problemy i przeszkody z innej perspektywy, pomagają zrozumieć siebie i swoje potrzeby. Prowadzę także szkolenia z zakresu zarządzania stresem, m.in. we współpracy z Care Solutions (w ramach programów corporate wellness i profilaktyki wypalenia zawodowego)

W PRAKTYCE stosuję wiele metod pracy. Cenię dorobek takich osób jak David Hawkins, Milton Erickson, Brandon Bays (The journey), Jose Silva, Bruce Lipton, Louise Hay i wielu innych. Metody pracy zawsze dostosowuję do osoby. Uważam, że tylko HOLISTYCZNE podejście do człowieka jako całości daje wymierne efekty poprawy zdrowia, relacji i szeroko rozumianej jakości życia. Osoby, z którymi pracuję, cenią u mnie empatię, wyczucie, spokój, a przy tym sporo radości życia, którą staram się podzielić.

Z uwagi na to, że łączę wiele metod, dość trudno jest zaklasyfikować i zaszufladkować to do jakiejś jednej rubryki. Niewątpliwie w dużej mierze jest to coaching energetyczny i intuicyjny, ponieważ opiera się na empatii, intuicji, wyczuwaniu tego, co dla danej osoby jest w danej chwili najbardziej odpowiednie. Jeśli jest taka potrzeba, wychodzę poza ramy coachingu, wówczas pracujemy bardziej terapeutycznie, w ramach naturoterapii.

Każdego dnia się uczę, ponieważ każda relacja z drugim człowiekiem uczy i wzbogaca. Uczyłam się też w szkołach, na szkoleniach i kursach. Wymienię poniżej kilka takich, w których miałam przyjemność uczestniczyć: Szkoła Coachów „The Art & Science of Coaching” w kanadyjskiej szkole Erickson College International (akredytowaną przez ICF International Coaching Federation), zawodowy kurs Doradca personalny - Praktyk NLP Coaching w Polskim Instytucie Neurotransgresji (zaświadczenie MEN), Nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi” w WSEI w Lublinie (studia podyplomowe). Mam zawodowe uprawnienia terapeutyczne z wybranych komplementarnych terapii, m.in. z zakresu zarządzania energią, z zakresu hipnozy (zaświadczenie MEN nr 294, Cech Naturopatów i Hipnotyzerów oraz PCUKD "Radius"), z zakresu Silva UltraMind ESP System (Polski Instytut Neurotransgresji), kurs przygotowanie medyczne (zaświadczenie MEN, PCUKD "Radius") i inne. Regularnie uczestniczę w wykładach i warsztatach organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Cech Naturoterapeutów, które pozwalają zdobyć nowe umiejętności oraz dzielić się doświadczeniami z ludźmi, którzy na co dzień pomagają innym poprzez naturalne metody terapii.

MOJĄ PASJĄ jest życie. Głównie SLOW LIFE. Obserwuję na co dzień jak bardzo samopoczucie psychofizyczne zależy od naszego sposobu myślenia i postrzegania świata: od tego jak i na co patrzymy, czego/kogo słuchamy i co słyszymy, co odczuwamy i jakie nadajemy temu znaczenie. Przez wiele lat pracowałam na stanowiskach kierowniczych, m.in. zarządzałam działem personalnym w dużej firmie, której działalność jest bardzo zależna od sezonowości i wielu czynników, na które człowiek nie ma wpływu lub ma niewielki. Bardzo wiele się wtedy nauczyłam, na własnej skórze uczyłam się panowania nad emocjami, poznawania siebie w warunkach presji czasu i odpowiedzialności. Po jakimś czasie nauczyłam się także dostrzegać wpływ stresu i wysoko postawionej poprzeczki na organizm oraz to, że na wiele czynników zewnętrznych możemy nie mieć żadnego wpływu, ale za to mamy wpływ na to, co z tym zrobimy, jakie nadamy znaczenie. Gdy moje ciało odmówiło posłuszeństwa, wiedziałam, że lekarstwa trzeba szukać w środku, w sobie. Sama się przedzierałam przez pokłady niewypowiedzianych emocji. Bolało, ale pomogło. Od tamtej pory wiem, że stosowanie wyłącznie „gotowców” z zewnątrz to za mało. Bez pracy wewnętrznej, nad własnymi wartościami, emocjami i podejściem do życia, leczenie podawane z zewnątrz zadziała tylko częściowo.

W wolnej chwili współpracuję także z wydawnictwem Poczta Zdrowia, dla którego tłumaczę z jęz. francuskiego miesięczniki „Rośliny i Zdrowie” oraz „Naturalnie Zdrowym Być”).