kasia Katarzyna Miciuła:

Od kilkunastu lat prowadzę działalność coachingowo-szkoleniową. Mam także wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu personelem w dużej firmie francuskiej oraz w koordynacji kilkudziesięcioosobowymi organizacjami..

Moją specjalizacją jest coaching antystresowy i komunikacja. Z racji wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu, prowadzę także sesje coachingu menedżerskiego oraz wspieram pracowników na różnych stanowiskach w doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych, organizacyjnych, zarządzania czasem oraz przede wszystkim rozwiązywania konfliktów, zarządzania emocjami i redukcją stresu. Pracuję również z przedsiębiorcami, CEO, najwyższą kadrą zarządzającą. W ich przypadku częstym tematem współpracy jest potrzeba balansu oraz spojrzenia z szerszej i zarazem głębszej perspektywy.

Podstawą mojej pracy jest ZDROWA EMPATIA i z wielką przyjemnością uczę zdrowej empatii dla samego siebie i dla innych ludzi.

Gdy uczymy się akceptowania i zdrowego wyrażania swoich prawdziwych emocji i potrzeb, łatwiej nam z większym zrozumieniem spojrzeć na innych ludzi. Nie służy nam ani przejmowanie na siebie cudzych emocji i zaniedbywanie własnych potrzeb, ani lekceważenie potrzeb i uczuć innych. Moim zdaniem empatia świadczy o naszym człowieczeństwie i warto ją pielęgnować, pamiętając jednocześnie o tzw. empatii do samego siebie.

Dzięki ponad 12-letniemu doświadczeniu w prowadzeniu sesji coachingowych oraz szkoleń indywidualnych i grupowych, ukształtował się mój własny, autorski sposób pracy. Częściowo czerpię z metod proponowanych przez takie osoby jak Milton Erickson, Carl Gustav Jung, Marshall Rosenberg. W większości jednak bazuję na własnym wglądzie i praktyce, dlatego metody pracy zawsze dostosowuję indywidualnie.

Trudno moje podejście zaklasyfikować i zaszufladkować do jednej rubryki. Jest spersonalizowane, “szyte na miarę”, dopasowane do bieżących potrzeb. Ludzie, z którymi pracuję, cenią mój profesjonalizm, autentyczność, empatię, wyczucie i wewnętrzny spokój..

Każda relacja z drugim człowiekiem powiększa moje doświadczenie, a praktyka i doświadczenie to zasób bezcenny. Sporą część wiedzy uzyskałam także w szkołach, na szkoleniach i kursach. Wymienię poniżej kilka z nich:
– Szkoła Coachów „The Art & Science of Coaching” prowadzona przez kanadyjską szkołę Erickson College International (akredytowaną przez ICF International Coaching Federation, uzyskany certyfikat coacha ACSTH),
- zawodowy kurs Doradca personalny – Praktyk NLP Coaching, uzyskany w Polskim Instytucie Neurotransgresji (zaświadczenie MEN),
- studia podyplomowe Nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie,
– kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Re­duction),
– kurs Silva UltraMind ESP System (Polski Instytut Neurotransgresji),
– kurs hipnozy (zaświadczenie MEN nr 294, Cech Naturopatów i Hipnotyzerów oraz PCUKD “Radius”),
– zawodowe uprawnienia terapeutyczne m.in. z zakresu zarządzania energią,
– regularnie dokształcam się z zakresu neuronauki, psychologii, psychosomatyki, psychoanalizy, analizy snów, regulacji emocji oraz w zakresie ogólnie pojętego rozwoju osobistego i zawodowego.

MOJĄ PASJĄ jest życie. Wielowymiarowość życia. Ponieważ nie jesteśmy tylko ciałem. Jeśli człowiek zapomina o wyższych uczuciach oraz o swoich wyższych potrzebach umysłowych i duchowych, podświadomie w głębi czuje, że nie doświadcza pełni życia. Nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od tego, na co kierujemy naszą uwagę: co oglądamy, czego/kogo słuchamy i co słyszymy, co odczuwamy i jakie nadajemy temu znaczenie. Na wiele czynników zewnętrznych nie możemy bezpośrednio wpłynąć, ale mamy wpływ na to, jak na nie zareagujemy, jakie nadamy im znaczenie. Jednocześnie pamiętajmy, że wiele aspektów naszego życia w rzeczywistości kreujemy sami, nawet jeśli dzieje się to w sposób nieuświadomiony.

Jeśli rezonuje z Tobą to, co tutaj czytasz i czujesz wewnętrzną potrzebę, aby lepiej poznać siebie i żyć w sposób bardziej świadomy, zapraszam do kontaktu.